Opublikowano

DMT kontra udar mózgu!


Kiedy w mózgu dochodzi do udaru, który powoduje niedotlenienie komórek, w ciągu 10 minut dochodzi do rozległego i nieodwracalnego uszkodzenia. Mózg po udarze przechodzi w stan “oszczędzania energii” i zmniejsza częstotliwość komunikacji między neuronami, które w niedługim czasie zaczynają obumierać i szkody są w dużej mierze nieodwracalne.
Upraszczając, tak mniej więcej to wygląda.

Jednak, jak się okazuje, DMT może przyspieszyć znacząco rehabilitacje mózgu i znacznie zniwelować szkody, które powstały na skutek udaru.

Badania na zwierzętach przeprowadzone na Uniwersytecie w Szeged na Węgrzech wykazały, że DMT zmniejsza aktywność niektórych mechanizmów i efektów, które są zaangażowane w niszczącą biologiczną kaskadę, która występuje po udarze. Ponadto DMT zmniejszał objętość martwych komórek i zwiększał żywotność komórek znajdujących się w korze somatosensorycznej.

Dodatkowo firma Algernon Pharmaceuticals Inc, widzi tak duży potencjał w DMT, że już w tym roku rozpoczynają badania kliniczne!

Opracowanie: Patryk Klimczak

Zródła:
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0028390821001660?fbclid=IwAR2-ZRLQseyTxX8BhRVpoq06y0WuLaKdVZngstBYbYPRZYnGmXhIXnM1WAc

https://www.globenewswire.com/news-release/2021/05/27/2237256/0/en/Algernon-Pharmaceuticals-Highlights-New-Animal-Study-Showing-Effectiveness-of-Psychedelic-Drug-DMT-in-Treatment-of-Stroke.html?fbclid=IwAR105SohRaKpAl-iYX0y-HEFDDIAcNGLgWbusDQF8oRsBuJzXAwGCvJMNys